Show / Vores show resultater
Her på siden kan du se hvike show vi har deltaget på.
Hvilke katte vi har haft med, deres resultater, samt hvilke dommer kattene har været hos.
 
Nyeste show er øverst
Dato Sted Kat Kl.  Dommer Resultat
14-01-2018 Nørresundby GIP. SC. DK JeaTri´s Feinwerkbau 2700, DSM 4 Dorte Kaae CAPS; NOM & BIS
    GIC. DK KorZhik´s Agatha Christie 3 Helene Reiter CACS, NOM & BIS
    DK KorZhik's G. de Meza 9 Britta Busse CAP
    DK KorZhik's G. Mac Arthur 10 Britta Busse CAC & NOM
    Illaria Blue Bear Grand Pompon RU 12 Dorte Kaae EX1
13-01-2018 Nørresundby GIC. DK KorZhik´s Agatha Christie 3 Pia Nyrup CACS
    DK KorZhik's G. de Meza 9 Linda Knýavá CAC
    DK KorZhik's G. Mac Arthur 10 Linda Knýavá CAP & NOM
    Illaria Blue Bear Grand Pompon RU 12 Pia Nyrup EX1
           
19-11-2017 Odense GIP. SC. DK JeaTri´s Feinwerkbau 2700, DSM 4 Aina Hauge CAPS
    IC. DK KorZhik s Miss Marple 5 Nathalie Smits-Peelen CAGCIB
    DK KorZhik's G. Mac Arthur 11 Nathalie Smits-Peelen EX1, NOM & BEST IN SHOW
    3 generationer 20 Aina Hauge BEST IN SHOW af 3
    DK JeaTri´s Starry Night 12 Ad de Bruijn EX1
    DK JeaTri´s Kunst kuld 19 Dieter Filler BEST IN SHOW
18-11-2017 Odense GIP. SC. DK JeaTri´s Feinwerkbau 2700, DSM 4 Nathalie Smits-Peelen CAPS & NOM
    IC. DK KorZhik s Miss Marple 5 Aina Hauge CAGCIB
    DK KorZhik's G. Mac Arthur 11 Ad de Bruijn EX1 & NOM tabte BIS på skildommer
    3 generationer 20 Ad de Bruijn 2 af 3
    DK JeaTri´s Starry Night 12 Nathalie Smits-Peelen EX1
    DK JeaTri´s Kunst kuld 19 Aina Hauge EX2
           
28-10-2017 World Show DK KorZhik's G. Mac Arthur 11 Marcin Biernaczyk EX1, BIV & NOM
    GIP. SC. DK JeaTri´s Feinwerkbau 2700, DSM 4 Sara Ojaniemi CAPS
    GIC. DK KorZhik´s Agatha Christie 3 Sara Ojaniemi CAGCIB
    IC. DK KorZhik s Miss Marple
5 Sara Ojaniemi CACS
           
15-10-2017 Årslev GIC. DK KorZhik´s Agatha Christie 3 Marie Řihová CACS & NOM
    DK KorZhik's G. Mac Arthur 11 Dieter Filler EX1, NOM, BIS & BOB4
    DK KorZhik's Alouette
12 Dieter Filler EX1
    DK JeaTri´s Kunst kuld 19 Dieter Filler BEST IN SHOW
14-10-2017 Årslev GIC. DK KorZhik´s Agatha Christie 3 Pam DelaBar CACS, NOM & BIS
    DK KorZhik's G. Mac Arthur 11 Joelle Money Pillonel EX1
    DK KorZhik's Alouette
12 Joelle Money Pillonel EX1
    DK JeaTri´s Kunst kuld 19 Pam DelaBar BEST IN SHOW
           
17-09-2017 Karlovy Vary GIP. SC. DK JeaTri´s Feinwerkbau 2700, DSM 4 Lena Vencliková CAPS, NOM & BEST IN SHOW
    IC. DK KorZhik s Miss Marple
5 Daria Lukasik CAGCIB, BIV & NOM
    DK KorZhik's G. de Meza 11 Dietmar Sagurski EX1 & NOM
    DK JeaTri´s Starry Night 12 Dietmar Sagurski EX1
    DK JeaTri´s False Start 12 Daria Lukasik EX1
    JeaTri´s Kunst Kuld     EX2
16-09-2017 Karlovy Vary GIP. SC. DK JeaTri´s Feinwerkbau 2700, DSM 4 Dietmar Sagurski CAPS, NOM & BEST IN SHOW
    CH. DK KorZhik s Miss Marple
7 Lena Vencliková CACIB & BIV
    DK KorZhik's G. de Meza 11 I. Pruchniak EX1
    DK JeaTri´s Starry Night 12 Jaroslav Pánek EX1
    DK JeaTri´s False Start 12 Lena Vencliková EX2
    JeaTri´s Kunst Kuld     BEST IN SHOW out off 3litters with all votes
           
03-09-2017 Hedensted  SC. DK KorZhik´s Marikix 1 Yan Roca Folch HP
    CH. DK KorZhik s Miss Marple
7 Ad de Bruijn CACIB
    DK KorZhik's General Mac Arthur 12 Yan Roca Folch EX1 & BIV
    DK KorZhik's Alouette
12 Yan Roca Folch EX1
    DK KorZhik's General kuld   Britta Busse BEST IN SHOW
02-09-2017 Hedensted  SC. DK KorZhik´s Marikix 1 Laura Scholten HP & BIV
    CH. DK KorZhik s Miss Marple
7 Stephe Bruin CACIB
    DK KorZhik's General Mac Arthur 12 Laura Scholten EX1
    DK KorZhik's Alouette 
12 Laura Scholten EX1
    DK KorZhik's General kuld   Ad de Bruijn BEST IN SHOW
           
22-07-2017 Brejning  DK KorZhik's G. Mac Arthur 12 Thea Friscovec EX1
    DK KorZhik's G. de Meza 12 Britta Busse EX1
    DK KorZhik's General kuld   Thea Friscovec BEST IN SHOW
           
01-07-2017 Herning GIC. DK KorZhik´s Agatha Christie 3 Pia Nyrup CACS
    DK JeaTri´s Idol's Eye 11 Nathalia Smits-Peelen EX1 & NOM
    DK KorZhik´s Ethan 7 Nathalia Smits-Peelen CACIB
           
17-06-2017 Vejle GIC. DK KorZhik´s Agatha Christie 3 Alexander Platz CACS & NOM
    DK JeaTri´s Idol's Eye 11 Martti Peltonen EX1 & NOM
    DK KorZhik´s Ethan 9 Ali Wittich Soojarit CAC - Champion
           
14-05-2017 Most CZ GIC. DK KorZhik´s Agatha Christie 3 Laura Burani CACS, NOM, BIS, Bedste kat 3 & BOB4
    DK JeaTri´s Idol's Eye 11 Grazyna Malaga EX1, NOM & BEST IN SHOW
    DK KorZhik´s Ethan 9 Petra Šnajdrová CAC, BIV hankat & NOM
13-05-2017 Most CZ IC. DK KorZhik´s Agatha Christie 5 Petra Šnajdrová CAGCIB, NOM, BIS, Bedste kat 3 & BOB4
    DK JeaTri´s Idol's Eye 11 Laura Burani EX1, BIV total & BEST IN SHOW
    DK KorZhik´s Ethan 9 Laskowska-Malaga CAC, BIV total & BEST IN SHOW
           
30-04-2017 SWS NO IC. DK KorZhik´s Agatha Christie 5 Anne Veland CAGCIB, NOM, tabte BIS på skildommer
    GIP. SC. DK JeaTri´s Feinwerkbau 2700, DSM 4 Anne Veland CAPS
           
02-04-2017 Århus IC. DK KorZhik´s Agatha Christie 5 Helene Lis CAGCIB
    DK JeaTri´s Idol's Eye 11 Helene Lis EX1, BIV & NOM
    GIP. SC. DK JeaTri´s Feinwerkbau 2700, DSM 4 Gerardo Fraga y Guzman CAPS
    DK KorZhik´s Ethan 11 Gerardo Fraga y Guzman EX1 & NOM
01-04-2017 Århus IC. DK KorZhik´s Agatha Christie 5 Katia Pocci CAGCIB
    DK JeaTri´s Idol's Eye 12 Donatella Mastrangelo EX1 & NOM
    GIP. SC. DK JeaTri´s Feinwerkbau 2700, DSM 4 Katia Pocci CAPS & NOM
    DK KorZhik´s Ethan 11 Katia Pocci EX1 & NOM
           
15-01-2017 Hørning GIC. SharpClaw's Uspeh RU 3 Linda Knýová CACS & NOM
    DK JeaTri´s Nassak 12 Juan José Martinez Vizcaino EX1, NOM & BIS
    JeaTri´s Juvel kuld   Yan Roca Folch BEST IN SHOW
    SC. DK KorZhik´s Marikix 1 Linda Knýová HP, BIV & NOM
14-01-2017 Hørning GIC. SharpClaw's Uspeh RU 3 Yan Roca Folch CACS
    DK JeaTri´s Nassak 12 Linda Knýová EX1
    JeaTri´s Juvel kuld   Britta Busse BEST IN SHOW
    SC. DK KorZhik´s Marikix 1 Yan Roca Folch HP & NOM
    (N) RGJ Cat`s Darmojed 9 Juan José Martinez Vizcaino CAC & NOM
Her kan du se hvilke show Jeanette har deltaget på inden sammenlægningen af vores hjemmesider

Nyeste show er øverst
 
Dato Sted Kat Kl. Dommer Resultat
20-11-2016  Vorbasse IC. DK KorZhik´s Agatha Christie 5 Philippe de Guerny Ventura CAGCIB & NOM
19-11-2016 Vorbasse IC. DK KorZhik´s Agatha Christie 5 Charles Spijker CAGCIB & BEST IN SHOW
           
23-10-2016 Kolding CH. DK KorZhik´s Agatha Christie 7 Steph Bruin CACIB & NOM - IC.
22-10-2016 Kolding CH. DK KorZhik´s Agatha Christie 7 Gerardo Fraga CACIB & BEST INSHOW
           
18-09-2016 Dorf Mecklenburg GIC. SharpClaw's Uspeh RU 3 Helene Reiter CACS
    IC. Francesca RU 5 Helene Reiter CAGCIB - GIC.
    CH. DK KorZhik´s Agatha Christie 7 M. Kudra CACIB & NOM
17-09-2016 Dorf Mecklenburg GIC. SharpClaw's Uspeh RU 3 Anne Paloluoma CACS & NOM
    IC. Francesca RU 5 Anne Paloluoma CAGCIB
    DK KorZhik´s Agatha Christie 9 Helene Reiter CAC - Champion
           
04-09-2016 Vamdrup DK KorZhik´s Agatha Christie 9 Martti Peltonen CAC
    IC. Francesca RU 5 Angelika Kneifel CAGCIB
03-09-2016 Vamdrup DK KorZhik´s Agatha Christie 9 Ad de Bruijn CAC
    IC. Francesca RU 5 Linda Knýová CAGCIB
           
31-07-2016 Plzen DK KorZhik´s Agatha Christie 11 Linda Knýová BEST IN SHOW
    IC. Francesca RU 5 Linda Knýová CAGCIB
30-07-2016 Plzen DK KorZhik´s Agatha Christie 11 Dietmar Sagurski BEST IN SHOW
    IC. Francesca RU 5 Dietmar Sagurski CAGCIB
           
02-07-2016 Herning DK KorZhik´s Agatha Christie 11 Eric Reijers EX1 & NOM
           
19-06-2016 Danish Open DK KorZhik´s Agatha Christie 11 Fabio Brambilla EX1
18-06-2016 Danish Open DK KorZhik´s Agatha Christie 11 Anne Veland EX1 & Best in Breed
           
08-05-2016 Most GIC. SharpClaw's Uspeh RU 3 Donatella Mastrangelo CACS
    CH. Stella Zolotays Seredina RU 7 Donatella Mastrangelo CACIB - IC.
    CH. Francesca RU 7 Nurit Pahl CACIB & NOM - International Champion
    DK KorZhik´s Agatha Christie 12 Nurit Pahl EX1 & NOM
07-05-2016 Most GIC. SharpClaw's Uspeh RU 3 Martti Peltonen CACS
    CH. Stella Zolotays Seredina RU 7 Martti Peltonen CACIB
    CH. Francesca RU 7 Donatella Mastrangelo CACIB
    DK KorZhik´s Agatha Christie 12 Donatella Mastrangelo BEST IN SHOW
           
10-04-2016 Hedensted CH. Francesca RU 7 Katia Pocci CACIB
    DK KorZhik´s Agatha Christie 12 Katia Pocci BEST IN SHOW
09-04-2016 Hedensted GIC. SharpClaw's Uspeh RU 3 Donatella Mastrangelo CACS & NOM
    Francesca RU 9 Donatella Mastrangelo CAC - Champion
    DK KorZhik´s Agatha Christie 12 Yan Roca Folch EX1
           
20-03-2016 Grindsted DK KorZhik´s Agatha Christie 12 Hanne Sofie Sneum EX1
19-03-2016 Grindsted DK KorZhik´s Agatha Christie 12 Marteinn Tausen EX1
           
10-01-2016 Århus (N)RGJ Cat`s Charovnik 9 Pia Nyrup CAC
    Francesca RU 9 Aina Hauge CAC
09-01-2016 Århus (N)RGJ Cat`s Charovnik 9 Britta Busse CAC
    Francesca RU 9 Ad de Bruijn CAC
           
Dato Sted Kat Kl. Dommer Resultat
06-09-2015 Ribe GIC. SharpClaw's Uspeh RU 3 Helene Lis EX1 % cert
    (N)RGJ Cat`s Charovnik 11 Helene Lis EX1
    Francesca RU 11 Nathalia Smits-Peelen EX1 & NOM
05-09-2015 Ribe IC. SharpClaw's Uspeh RU 5 Nathalia Smits-Peelen CAGCIB - GIC.
    (N)RGJ Cat`s Charovnik 11 Linda Knýová EX1 & NOM
    Francesca RU 11 Linda Knýová EX1
           
30-08-2015 Karlovy Vary IC. SharpClaw's Uspeh RU 5 Ireneusz Pruchniak CAGCIB
    (N)RGJ Cat`s Charovnik 11 Dietmar Sagurski EX1 & NOM
    Francesca RU 11 Fabrice Calmes EX1
29-08-2015 Karlovy Vary IC. SharpClaw's Uspeh RU 5 Fabrice Calmes CAGCIB
    (N)RGJ Cat`s Charovnik 11 Eric Reijers EX1
    Francesca RU 11 Dietmar Sagurski EX1
           
02-08-2015 Skien IC. SharpClaw's Uspeh RU 5 Sabine Drieling CAGCIB
    DK JeaTri´s Columbine 12 Sabine Drieling EX1 & NOM
01-08-2015 Skien IC. SharpClaw's Uspeh RU 5 Anne-Gro Edstrøm CAGCIB & NOM
    (N)RGJ Cat`s Charovnik 11 Olga Komissarova EX1, BIV & NOM
    Francesca RU 11 Sabine Drieling EX1 & NOM
    DK JeaTri´s Columbine 12 Louis Coste EX2
01.08.2015 KB show (N)RGJ Cat`s Charovnik 11 Sabine Drieling Best junior
    Francesca RU   Sabine Drieling Nr 2 i top 10 og Judges Sweetheart
    DK JeaTri´s Columbine   Sabine Drieling Nr 5 i Top 10 og Puplikums nr 2
           
20-06-2015 Vejle (N)RGJ Cat`s Charovnik 11 Charles Spijker BEST IN SHOW
           
10-05-2015 Most IC. SharpClaw's Uspeh RU 5 Gina Grob CAGCIB
    (N)RGJ Cat`s Charovnik 12 Gina Grob EX1 & NOM
09-05-2015 Most CH. SharpClaw's Uspeh RU 7 Eric Reijers CACIB - Internatioal Champion
    (N)RGJ Cat`s Charovnik 12 Sebastian Pruchniak EX1 & NOM
           
22-03-2015 Hedensted (N)RGJ Cat`s Charovnik 12 Ad de Bruijn EX1
21-03-2015 Hedensted (N)RGJ Cat`s Charovnik 12 Dieter Filler EX1
           
11-01-2015 Brædstrup CH. SharpClaw's Uspeh RU 7 Helene Reiter CACIB
10-01-2015 Brædstrup CH. SharpClaw's Uspeh RU 7 Britta Busse CACIB
           
Dato Sted Kat Kl. Dommer Resultat
16-11-2014 Vissenbjerg DK JeaTri´s Futé 12 Juan José Martinez EX1
15-11-2014 Vissenbjerg DK JeaTri´s Futé 12 Hanne Sofie Sneum EX1
           
25-10-2014 World Show SharpClaw's Uspeh RU 9 Martti Peltonen CAC - Champion
           
19-10-2014 Kolding SharpClaw's Uspeh RU 9 Alexey Shchukin CAC & NOM
18-10-2014 Kolding SharpClaw's Uspeh RU 9 Olga Kamissarova CAC
           
14-09-2014 Lübeck SharpClaw's Uspeh RU 11 Ursula Loose EX1
13-09-2014 Lübeck SharpClaw's Uspeh RU 11 Ad De Bruijn EX1
           
07-09-2014  Vorbasse SharpClaw's Uspeh RU 11 Yan Roca Folch EX1
06-09-2014 Vorbasse SharpClaw's Uspeh RU 11 Louis Coste EX1
           
22-06-2014 Vrå SharpClaw's Uspeh RU 12 Martti Peltonen EX1
21-06-2014 Vrå SharpClaw's Uspeh RU 12 Vera Vasilieva EX1
           
30-03-2014 Hedensted CH. Brusnika Pride Amour RU 7 Sebastian Pruchniak CACIB
    CH. Stella Zolotays Seredina RU 7 Steven Jones CACIB
29-03-2014 Hedensted Brusnika Pride Amour RU 9 Yan Roca Folch CAC - Champion
    Stella Zolotays Seredina RU 9 Pia Nyrup CAC - Champion
           
12-01-2014 Brædstrup Brusnika Pride Amour RU 9 Hanne Sofie Sneum CAC - Champion
11-01-2014 Brædstrup DK JeaTri´s Billy Bones 11 Bobby Funk EX1 & NOM
    IC. Korzhik SuperBob RU 10 Aina Hauge CAP
    Brusnika Pride Amour RU 9 Bobby Funk CAC & NOM
           
 Dato Sted Kat Kl.  Dommer  Resultat 
17-11-2013 Hobro Stella Zolotaya Seradina RU 9 Steven Jones CAC
16-11-2013 Hobro Stella Zolotaya Seradina RU 9 Helene Lis CAC
           
26-10-2013 World Show Stella Zolotaya Seradina RU 11 Louis Coste EX2
           
01-09-2013 Vamdrup Stella Zolotaya Seradina RU 11 Bobby Funk EX1
    DK JeaTri´s E-Kuld   Aina Hauge EX2 af 3 kuld
31-08-2013 Vamdrup Stella Zolotaya Aeradina RU 11 Hanne Sofie Sneum EX1
    DK JeaTri´s E-Kuld   Rolf Voehringer EX3 af 4 kuld
           
22-06-2013 Nr. Åby Stella Zolotaya Seradina RU 11 Eva Wieland Schilla EX1 & NOM
           
21-04-2013 Malmø IC. DK JeaTri´s Anschütz 1803 Match 5 Charles Spijker CAGCIB
    CH. DK Klokmose´s Jack Holden 7 Charles Spijker CACIB
20-04-2013 Malmø CH. DK JeaTri´s Anschütz 1803 Match 7 Thea Friskovec CACIB - ICH.
           
23-03-2013 Snejbjerg CH. DK JeaTri´s Anschütz 1803 Match 7 Lone Lund CACIB
    DK Klokmose´s Jack Holden 9 Lone Lund CAC - Champion
    DK Klokmose´s Jack Holden 9 Anne Veland CAC
           
17-03-2013 Fredericia CH. DK JeaTri´s Anschütz 1803 Match 7 Martti Peltonen CACIB & NOM
    DK Klokmose´s Jack Holden 9 Martti Peltonen CAC
16-03-2013 Fredericia DK JeaTri´s Anschütz 1803 Match 9 Steven Jones CAC - Champion
           
24-02-2013 Grömitz DK JeaTri´s Anschütz 1803 Match 9 Anne Wilczek CAC & NOM
23-02-2013 Grömitz DK JeaTri´s Anschütz 1803 Match 9 Ad de Bruijn CAC & BEST IN SHOW
           
13-01-2013 Brædstrup Brusnika Pride Amour RU 9 Donnatella Mastrangelo EX2
    DK JeaTri´s Anschütz 1803 Match 11 Donnatella Mastrangelo EX1 & BIV
           
Dato Sted Kat Kl. Dommer Resultat
21-10-2012 Årslev DK JeaTri´s Anschütz 1803 Match 11 Eric Reijers EX1
20-10-2012 Årslev DK JeaTri´s Anschütz 1803 Match 11 Fabrice Calmes EX1
           
08-09-2012 Vamdrup DK Klokmose´s Jack Holden 12 Ad de Bruijn EX1
           
19-08-2012 Flensburg IC. Korzhik SuperBob RU 5
Alexey Shuchkin CAGCIB
    DK JeaTri´s Anschütz 1803 Match 12 Jørgen Billing EX1
18-08-2012 Flensburg CH. Korzhik SuperBob RU 7 Hanne-Sofie Sneum CACIB - IC.
    DK JeaTri´s Anschütz 1803 Match 12 Marteinn Tausen
EX1
           
07-07-2012 Hering CH. Korzhik SuperBob RU 7 Pia Nyrup CACIB
    Brusnika Pride Amour RU 11 Lotte Borch EX2
           
21-04-2012 Frederiks CH. Korzhik SuperBob RU 7 Sirpa Lindelöf CACIB
           
01-04-2012 Fredericia Korzhik SuperBob RU  9 Helene Lis CAC - Champion
    Brusnika Pride Amour RU 11 Helene Lis EX2 
    DK JeaTri´s Schönebeck Special  11 Vera Vasilieva EX1 & NOM
31-03-2012 Fredericia Korzhik SuperBob RU 9 Elena Noskova CAC
    Brusnika Pride Amour RU 11 Steven Jones EX3
    DK JeaTri´s Schönebeck Special - 11 Steven Jones EX1
           
14-01-2012 Brædstrup Korzhik SuperBob RU 9 Steven Jones CAC & NOM
    DK JeaTri´s Magtech Magnum 12 Donnatella Mastrangelo EX1, NOM & BEST IN SHOW
    DK JeaTri´s Eley Tenex 12 Ad de Bruijn EX3
           
Dato Sted Kat Kl. Dommer Resultat
26-11-2011 Vorbasse Fendi Golden Look LT 9 Anne Veland EX2
    DK JeaTri´s Magtech Magnum 12 Anne Veland EX1 & BIV
    DK * JeaTri´s Lapua Master 12 Anne Veland EX2
    Korzhik SuperBob RU 9 Anne Veland EX2
    DK JeaTris kuld   Anne Veland EX2 af 5 kuld
  Special show DK JeaTris kuld   Anne Veland Bedste kuld af 2
           
18-06-2011 Haderslev Korzhik SuperBob RU 11 Helene Reiter EX1
           
12-03-2011 Snejbjerg DK JeaTri´s Jumanji 11   EX1
           
08-01-2011 Brædstrup Fendi Golden Look LT 11 Rolf Voenringer EX3
    DK JeaTri´s Jumanji 12 Hannah Jensen EX1
    DK JeaTri´s Zathura 12 Angelika Kneifel EX2